انواع لوله برق

فروشگاه داتیس پایپ تولید کننده و عرضه کننده ی انواع لوله برق با بهترین کیفیت ها میباشد. لوله برق ها انواع گوناگونی دارند که برای خرید لوله برق باید آن ها را در نظر گرفت.لوله برق ها نسبت به نوع آنها ،کیفیت آن ها و مواد بکار رفته در آن ها کاربرد های مختلفی دارند. که ما قصد داریم تا شما را با انواع آن ها آشنا کنیم. با داتیس پایپ همراه باشید

 

 

 

لوله برق پی وی سی:از انواع لوله برق ها میتوان به لوله pvc اشاره کرد یکی از پرکاربرد ترین لوله ها برای برقکشی ساختمان ها لوله های پی وی سی می باشند.لوله پی وی سی دارای مقاونت بالا در برابر فشار و شرایط محیطی میباشد .این لوله ها در کل به لوله های خم سرد و خم گرم تقسیم میشوند و درانواع لوله پی وی سی و یو پی وی سی عرضه می شوند.لوله پی وی سی انعطاف پذیری خوبی دارد و طول عمر بالایی نیز دارند. از این لوله ها نسبت به کاربردشان در زیر زمین و داخل دیوار ها استفاده میشود. تولید لوله برق پی وی سی و ی. پی وی سی از جمله لوله هایی میباشد که نه فقط در ایران بلکه در بسیاری از کشور ها کاربرد دارد .تولید لوله برق در اروپا و کشور های آسیایی انجام میشود و یکی از کشور هایی که تولید بلقوه ای از لوله برق دارد هند میباشد و یکی از کارخانه جات آن ها که در این زمینه فعالیت دارد آسترال پایپ میباشد..

 

برای خرید لوله برق کلیک کنید

لوله پلی آمید:لوله پلیکا

انواع لوله برق

لوله های پلی آمید  یا لوله پلیکا نیز از انواع لوله برق میباشند .این لوله ها مقاونت بالایی در برابر حرارت از خود نشان میدهند.از این لوله ها برای حفاظت در برابر کابل های فشار قوی استفاده میشود. به دلیل این که این لوله ها با مواد پلیمری ساخته میشوند به آن ها لوله پلی آمید گفته میشود. این لوله ها به سه نوع سفید و مشکی و خط دار تولید میشوند . لوله پلی آمید  در بیشتر ساختمان های مسکونی و تجاری کاربرد دارد .این لوله ها انعطاف پذیری بالایی دارند و نمیشکنند.قسمت مناسب این لوله ها از دیگر ویژگی های این محصول میباشد. لوله پلیکا نوع دیگری از لوله های پلیکا است . و از دسته ی لوله های خمسرد هستند که به راحتی و بدون حرارت دادن خم میشوند.

لوله فولادی:

انواع لوله برق

یکی دیگر از لوله های برق که استفاده های بخصوصی نیز دارد لوله فولادی می باشد. لوله های فولادی به لوله های گالوانیزه نیز معروف هستندو در انواع سایز ها در بازلر عرضه میشوند.یکی از خصوصیات لوله های فولادی مقاومت بسیار بالای آن ها در برابر ضربات شدید و فشار های بالا میباشد . لوله فولادی از نظر مقاومت در رده ی اولین لوله ها میباشد .

این لوله ها بیشتر برای عبور کابل های فشار قوی با روکش ضخیم استفاده میشوند زیرا لوله های گالوانیزه  یا فولادی رسانا هستند و اگر در آن ها از سیم های معمولی استفاده شود  در صورت لخت بودن سیم ها ممکن است به بدنه ی لوله برخورد کنند و باعث برق گرفتگی شود.زیرا این لوله ها دارای عایق الکتریکی نمی باشند.

 

لوله خرطومی یا لوله فلکسی:

 

لوله خرطومیلوله خرطومی یا لوله فلکسی یا  لوله فلکسیبل یکی از پرکاربرد ترین لوله ها در برق کشی ساختمان میباشند . این لوله ها در داخل دیوار ها قرار میگیرند و سیم ها از داخل آن عبور میکنند.از لوله خرطومی برای عبور سیم هایی با جریان پایین استفاده میشود. زیرا مقاومت این نوع لوله برق در برابر ضربه ضعیف میباشد.اما این لوله ها نیز از جنس پی وی سی هستند و از مواد فلکسی ساخته میشوند به همین دلیل به لوله فلکسی نیز معروف هستند و طول عمر بالایی دارند. لوله برق خرطومی در رنگ های خاکستری،مشکی،سبز به فروش میرسند.

 

برای  مشاهده ی قیمت لوله برق با ما در تماس باشید

فهرست