لوله پلی آمید چیست؟

لوله پلی آمید چیست؟

یکی از مواردی که در سیم کشی ساختمان ها باید رعایت شود ،رعایت لوله کشی برق ساختمان و استفاده از لوله برق مناسب برای لوله کشی برق میباشد.

لوله برق ها انواع مختلفی دارند مانند لوله برق پی وی سی،لوله برق پلیکا،لوله برق خرطومی  که لوله برق پلی آمید یکی دیگر  از انواع لوله برق ها برای لوله کشی ساختمان میباشد. اما لوله برق پلی آمید چیست و چه کاربردی دارد.؟

لوله پلی آمید

 

 

 

 

 

 

برای خرید لوله برق پلی آمید کلیک کنید

لوله برق پلی آمید چیست؟|فروش و قیمت

لوله های برق پلیآمید ازخوانواده ی پلیلمر ها میباشند و به دو دسته تقسیم میشوند : دسته ی اول توسط ماده اولیه دی آین و اسید دی کربن شکل می گیرند ، دسته ی دوم توسط ماده اولیه دی امین تشکیل میشوند.

پلیمر های نوع اول  که به آن پلیمر نرم گفته میشود،با قدرت ضربه پذیری بالا میباشند زیرا در این نوع پلیمر ها تعداد اتم ها فرد است ولی در نوع دوم در دمای منفی 30 درجه و بالای 70 درجه قابل اشتعال هستند زیرا تعداد اتم های آن زوج است و جازبه ی اتمی بین اتم های کربن زیاد است. و برای همین از ماده ی پلیمر برای ساخت محصولات مختلف استفاده میشود که یکی از محصولات آن لوله برق پلی آمید است.

لوله پلی آمید چیست؟ |قیمت لوله پلی آمید

لوله های پلی آمید مقاومت بالایی در برابر مواد نفتی و حلال ها دارند و همچنین این لوله ها در برابر ضربات مکانیکی مقاوم هستند و دارای انعطاف پذیری بالا میباشند

تفاوت لوله برق خم سرد و خم گرم

کاربرد پلی آمید در صنعت:قیمت لوله برق پلی آمید

از مواد پلی آمید علاوه بر تولید لوله برق ،در ساخت لوازم دیگر مانند کلاه ایمنی قاب چراغ خودرو ،منگنه های برقی، شلنگ های انعطاف پذیر ،فلاش دوربین،چرخ دنده، روکش های مقاوم سیم ها و کابل ها و غیره استفاده می شود. با توجه به ویژگی های خوب و بارز پلی آمید، کاربرد آن در ساخت لوله های برق از اهمیت بالایی برخوردار است.

کاربرد لوله پلی آمید:

با توجه به این که کاربرد لوله های پلی آمید در صنعت بسیار زیاد است اما تمرکز ما بر روی لوله های برق  پلی آمید است .این لوله ها بسیار مقاوم هستند و طول عمر بالایی دارند.از این لوله ها در طرح های مختلف از قبیل :از جمله کلافی، شاخه ای، خط دار، بدون خط و دوجداره ساخته می شوند .

این لوله ها دارای وزن سبک و مقاوم میباشند.انعطاف پذیری این لوله ها باعث راحت تر شدن استفاده از آن ها شده است.و با هر بار خم کردن لوله ترک نمیخورند.لوله برق پلی آمید دارای مقاومت سایشی زیاد است و از آن برای روکش سیم مفتول نیز استفاده میشود.

 

قیمت لوله برق پلی آمید:

برای استغلام قیمت لوله برق پلی آمید یا پلیکا با ما در تماس باشید تا بروزترین قیمت لوله برق را به شما اطلاع دهیم. یا به صفحه یقیمت لوله برق مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست