موارد استفاده از لوله خم گرم و خم سرد

در این مقاله قصد داریم تا موارد استفاده از انواع لوله برق خم گرم و خم سرد را برای شما توضیح دهیم که در چه مواردی از لوله خم گرم و در چه مواردی از لوله خم سرد بهتر است استفاده شود.

لوله خم گرم چیست و چه کاربردی دارد؟

لوله های خم گرم از جمله لوله هایی هستند که برای سیمکشی ساختمان ها و محافظت از سیم های برق مورد استفاده قرار میگیرند.

این لوله برق ها برای خم شدن و یا شکل دهی به آن ها نیاز به حرارت دارند به همین دلیل به آن ها لوله برق خم گرم گفته میشود.

یکی از انواع لوله های خم گرم که در صنعت برق مورد استاده قرار میگیرد میتوان به لوله پی وی سی اشاره کرد.این لوله برق یکی از با دوام ترین لوله برق ها برای سیم کشی ساختمان میباشد و در برابر حارت مقاومت بالایی دارد.

 

موارد استفاده از لوله خم گرم و خم سرد

لوله خم سرد چیست و چه کاربردی دارد؟

لوله برق خم سرد نوع دیگر از لوله برق ها میباشد که در واقع یک کشف یا اختراع جدید تر نسبت به لوله برق خم گرم است.

این نوع لوله برق برای خم شدن یا شکل گیری نیاز به حرارت ندارد و فقط به وسیله ی فنر خم کن قابل خم شدن میباشد.به همین دلیل استفاده ی گسترده تری نسبت به لوله برق خم گرم دارد.

از انواع لوله برق خم سرد میتوان به لوله برق پلی آمید و یا لوله پلیکا upvcاشاره کرد.

موارد استفاده از لوله خم گرم و خم سرد

در چه مواردی از لوله خم گرم استفاده میشود؟

لولههای خم گرم و یا لوله پی وی سی از لوله هایی هستند که دوام بالاتری نسبت به لوله برق های دیگر دارند. و به دلیل ویژگی هایی مثل نسوز بودن آنها به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرند.

از جمله مکان های استفاده از لوله برق خم گرم خانه های با متراژ بالا و کارگاه ها و کارخانه ها اشاره کرد .دلیل استفاده ی این لوله برق در متراژ های بالا تر این است که چون مکان های با متراژ بالا نیاز به خم کردن لوله برق ،کمتر است و اکثرا هم دارای خم ۹۰ درجه هستند و به دلیل اینکه این لوله برق ها بسیار ایمن میباشند قابل استفاده در این مکان ها هستند.

موارد استفاده از لوله خم سرد:

لوله برق خم سرد یا لوله های upvc به دلیل راحت بودن در خم کردن آنها در همه ی مکان ها قابل استفاده میباشد. به همین دلیل از این لوله برق بیشتر در مکان هایی با متراژ پایین تر که نیاز به خم کردن لوله در آن ها زیاد است دیده میشود.

قیمت لوله برق خم سرد و خم گرم:

برای استعلام قیمت انواع لوله برق های خم سرد و خم گرم با کارشناسان داتیس پایپ تماس بگیرید تا از بروزترین قیمت لوله برق خم گرم و خمسرد آشنا شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست