آموزش لوله کشی برق|لوله کشی ساختمان

لوله کشی برق دارای مراحل مهمی میباشد که باید به آن توجه کرد ما درمقاله ی آموزش لوله کشی برق قصد داریم تا نحوه ی لوله کشی برق و سیم کشی برق را آموزش دهیم. لوله کشی برق باعث محافطت از سیم ها و کابل های برق در برابر فشار ها و همچنین تابش نور خورشید و حرارت میباشند و باعث جلوگیری از پوسیدگی لوله ها میباشند.

آموزش لوله کشی برق|لوله کشی ساختمان:

برای لوله کشی برق از انواع لوله برق هایی استفاده میشود که کاربرد متناسب با آن  لوله کشی را دارا باشد. در لوله کشی برق از لوله برق های پی وی سی ،لوله برق های  خرطومی،لوله های پلیکا و لوله پلی آمید استفاده میشود.

لوله کشی برق ساختمان قبل از مرحله ی سفید کاری ساختمان انجام می شود.زیرا بعد از سفید کاری دیگر امکان لوله کشی وجود ندارد.

برای شکل دادن به لوله های برق ساختمان یا آن ها را خم میکنند یا توسط زانو و اتصالات به آن ها شکل میدهتد.

خم کردن و شکل دهی لوله ها بستگی به نوع آن ها دارد.مثلا لوله برق خرطومی یک لوله ی کاملا  انعطاف پذیر است که به راحتی خم میشود.و لوله های پی وی سی نیز قابل خم هستند ولی توسط زانو و اتصالات نیز به هم متصل میشوند. لوله های پی وی سی از نوع خم سرد و خم گرم میباشند.

لوله های خم گرم توسط حرارت و فنر قابل خم کردن هستند و لوله های خم سرد بدون حرارت دادن نیز خم میشوند و برای خم کردن فقط به فنر احتیاج میباشد.

انواع لوله کشی برق ساختمان:

در لوله کشی برق ساختمان از چند نوع لوله استفاده میشود.لوله کاندوئید،لوله پی وی سی،پلی آمید،خرطومی،پلی اتیلن،لوله گالوانیزه و ؛یره استفاده میشود.که هر کدام از آن ها کاربرد خاصی در لوله برق ساختمان را دارا میباشند.

لوله کشی برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست