لوله برق پی وی سی

لوله برق پی وی سی چیست؟

همان‌طور که از نام آن مشخص است لوله برق پی وی سی به نوعی از لوله‌های برق گفته می‌شود که از پی وی سی ساخته می‌ شود و به واسطه نوع مواد اولیه می‌تواند ویژگی‌ها و قابلیت‌های متعددی داشته باشد. این لوله‌ ها علاوه بر محافظت از سیم‌ها و کابل‌ های برق می‌توانند در نظم بخشیدن به سیستم سیم‌کشی و تسریع فرآیند سیم‌کشی نقش پررنگی داشته باشند.

مهم‌ترین ویژگی‌ های لوله برق پی وی سی 

لوله‌ برق پی وی سی همانند لوله آب و انواع لوله‌های دیگر می‌توانند از ویژگی‌های مختلفی برخوردار باشند و مزیت‌های متعددی داشته باشند. از مهم‌ترین ویژگی‌ های این لوله‌ها می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

مقاومت در برابر خوردگی

می‌توان گفت مهم‌ترین ویژگی لوله‌ های پلیمری PVC مقاومت بالای آن‌ها در برابر خوردگی است. در اصل مواد پلیمری در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند و برخلاف مواد فلزی دچار خوردگی، زنگ‌زدگی و پوسیدگی نمی‌شوند.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی

این لوله‌ ها در کنار مقاومت بالا در برابر رطوبت می‌توانند در برابر مواد شیمیایی و اسیدی هم مقاومت بالایی داشته باشند و به‌راحتی آسیب نخواهند دید.

نصب و اجرای راحت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لوله‌های پی‌وی‌سی نصب و اجرای راحت آن‌ها است چرا که می‌توان از انواع روش‌های جوشی، اورینگی، رزوه‌ای، چسبی و … برای نصب آن‌ها استفاده کرد. در حقیقت امروزه لوله و اتصالات پلیمری ساختمان تنوع بالایی دارند و می‌توان به‌راحتی اقدام به نصب آن‌ها کرد چرا که نیازی به انجام فرآیندهای پیچیده مانند رزوه کاری، پیچ کردن و … نیست.

مقاومت فیزیکی بالا

لوله‌های پی‌ وی‌ سی می‌توانند مقاومت بسیار خوبی در برابر عواملی همچون سایش، فرسایش، فشار، ضربه و … داشته باشند. این لوله‌ها همچنین در برابر نور خورشید مقاومت خوبی دارند و به‌راحتی دچار آسیب نخواهند شد.

طول عمر بالا

لوله‌های پی‌ وی‌ سی با توجه به ویژگی‌هایی که دارند از طول عمر بسیار خوبی برخوردارند و در صورتی که به درستی و در محیط مناسب از آن‌ها استفاده شود می‌توانند بیش از یک قرن عمر کنند.

وزن کم و قیمت مناسب

از دیگر مزایا و ویژگی‌های لوله پی وی سی برق می‌توان به وزن کم و قیمت مناسب آن اشاره کرد. در اصل این لوله‌ها وزن بسیار کمی دارند و همین امر باعث می‌شود که حمل و نقل و نصب و اجرای آن‌ها راحت باشد. قیمت این لوله‌ها نیز در مقایسه با انواع لوله‌های فولادی و فلزی بسیار به‌صرفه‌تر است و می‌توانند در کاهش هزینه‌ها مؤثر باشند.

  • در کنار تمامی موارد گفته شده، این لوله‌ها می‌توانند مزیت‌های دیگری همچون مقاومت بالا در برابر آتشسوزی، تنوع بالا از نظر رنگ، طرح و سایز، نارسانا بودن جریان الکتریسیته، قابلیت بازیافت، امکان استفاده چندباره از آن‌ها، سازگاری با محیط زیست و … داشته باشند.

قیمت لوله برق پی وی سی

قیمت لوله برق پی وی سی همانند لوله فاضلاب ساختمان می‌توان تحت تأثیر فاکتورها و پارامترهای مختلفی قرار داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر هستند.

  • سایز و ابعاد لوله برق
  • وزن و ضخامت لوله‌ها
  • مشخصات فیزیکی و ویژگی‌های لوله
  • برند و شرکت تولید کننده
  • ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی لوله
  • استانداردهای تولید و مدت زمان گارانتی
  • حجم و متراژ لوله مورد نیاز

برای خرید لوله برق پی وی سی می توانید با ما در ارتباط باشید. همچنین داتیس پایپ عمده لوله برق پی وی سی را نیز به عرضه می رساند.

فهرست