لوله برق نسوز

لوله برق  نسوز

لوله برق نسوز که متریال پلیمری تولید می گردد از جمله لوله های برق مورد استفاده در لوله های کشی های داخلی در ساختمان بوده که موارد استفاده آن در داخل سقف های کاذب و زیر گچی می باشد. در پروژه های عمرانی ساختمانی استفاده می شود.

لوله برق نسوز با استفاده از بهترین مواد اولیه و ماشین آلات پیشرفته تولید و به بازارهای داخلی و همچنین پروژه های کشورهای همسایه صادر می گردد.

جهت سهولت در حمل و همچنین استفاده در خطوط مختلف لوله کشی های صنعتی بصورت شاخه های ۶ متری تولید و بسته بندی می گردد.

در اندازه های ۱۳٫۵ و ۱۶ و ۲۱ قابل تولید و ارائه می باشد.

مزایای استفاده از لوله برق نسوز :

  • مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت
  • مقاومت در برابر حرارت
  • انعطاف پذیری
  • وزن سبک و استحکام بالا

 وظیفه لوله برق نسوز چیست؟

لوله برق نسوز یکی از تجهیزات مورد استفاده در تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع به شمار می رود. این دست از لوله ها بیشتر در مکان ها و محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرد که احتمال آتش سوزی در آن ها بیشتر است.

همانطور که می دانید تاسیسات برقی ساختمان ها به عنوان شریان های حیاتی یک ساختمان به شمار می روند و آسیب رسیدن به آن ها باعث می شود که ساختمان ها و یا دستگاه های موجود در صنعت، عملا بی استفاده شوند. بنابراین محافظت از سیم ها و کابل ها در ساختمان ها و صنایع امری مهم و حیاتی به شمار می رود.

لوله برق نسوز چگونه در برابر آتش سوزی از خود مقاومت نشان می دهد؟

دو نوع پرکاربرد لوله ها یعنی لوله های برق پی وی سی و لوله های برق یو پی وی سی، به دلیل ترکیبات ساختاری به خصوصی که دارند در برابر افزایش دما و آتش سوزی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهند. همانطور که می دانید برای گسترش آتش سوزی باید اکسیژن به قدر کافی به آتش برسد.

اما وجود ترکیباتی همچون پلی وینیل کلراید در لوله های پی وی سی و یو پی وی سی باعث می شود تا در هنگام آتش سوزی، گازی به نام HCL متصاعد شود. این گاز سنگین تر از هوای اطراف لوله است. بنابراین پایین تر از هوا قرار گرفته و مانع از رسیدن اکسیژن به آتش شده و در نهایت منجر به خاموش شدن آن می شود.

اما از لوله های برق نسوز تنها در محیط هایی که احتمال آتش سوزی در آن ها بالاست، مورد استفاده قرار نمی گیرند. در برخی از موارد به دلیل آنکه میزان جریان عبوری از سیم ها از حد مجاز عبور می کند، سیم ها خود به خود دچار حریق می شوند. در چنین مواردی نیز در صورتی که از لوله های برق نسوز در اطراف سیم ها استفاده نشود، آتش سوزی ممکن است به جاهای دیگر سرایت کرده و آسیب بیشتری وارد کند.

لوله خرطومی نسوز

نوع دیگری از لوله برق نسوز، لوله خرطومی است. این نوع از لوله های برق به دلیل آن که انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند‌. انعطاف بسیار بالای این لوله ها باعث می شود که از لوله های خرطومی در تمام بخش های ساختمان استفاده کرد.

لوله های خرطومی به طور کلی دارای سطح خارجی شیاردار و سطح داخلی این لوله ها برای عبور راحت تر سیم ها و کابل ها صاف و یکنواخت است. لوله های خرطومی نسوز علاوه بر افزایش ایمنی ساختمان ها باعث سهولت و تسریع در امر لوله کشی ساختمان ها می شوند‌.

  • لوله برق سایز ۱۳٫۵ وزن ۹۰۰ گرمی شاخه ۶ متری
  • لوله برق سایز ۱۳٫۵ وزن ۱۰۰۰ گرمی شاخه ۶ متری
  • لوله برق سایز ۱۶ وزن ۱۰۰۰ گرمی شاخه ۶ متری
  • لوله برق سایز ۱۶ وزن ۱۲۰۰ گرمی شاخه ۶ متری
  • لوله برق سایز ۲۱ وزن ۱۵۰۰ گرمی شاخه ۶ متری
  • لوله برق سایز ۲۱ وزن ۱۹۰۰ گرمی شاخه ۶ متری

برای خرید لوله برق نسوز و استعلام قیمت لوله برق نسوز و حتی خرد عمده لوله برق نسوز می توانید با ما در ارتباط باشید.

فهرست